15 TEEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ
 
“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla Atatürk Ortaokulu'nda bir tören düzenlendi. Törene, Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK, Siyasi Parti Temsilcileri, Kahraman Şehitlerimizin Aileleri, Gazilerimiz, Kurum Müdürleri ve Veliler katıldı.  
 
 
Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Kur’an-ı Kerim Tilaveti, öğrencilerin okudukları şiirler ve 15 Temmuz Demokrasi Zaferi temalı marşların dinlenmesi ile devam etti.
 
 
Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK,  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı konuşmada: “Bugün çok ulvi bir amaç için buradayız. Hain, kalleş 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı o karanlık geceyi anmak, tüm şehitlerimizin, gazilerimizin göstermiş oldukları yiğitliği kahramanlığı çocuklarımıza anlatmak, nesilden nesile aktarmak için toplanmış bulunuyoruz. Hepinize hoş geldiniz diyor selam ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.
 
 
Kaymakamımız sözlerine şöyle devam etti: “15 Temmuz Türk tarihinde eşi benzeri olmayan,  doğrudan Türk devletini yıkmaya, Türkiye Cumhuriyetini yok etmeye, vatanımızı parçalamaya dönük bir ihanetin tezahürüdür. O gece Millet İradesinin temsilcisi Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bombalanmıştır. Böyle bir ihaneti Yunan bile yapamamıştır. Ama bu hainler bunu yapmaya cesaret etmişlerdir. O kara gecede tarihinin en büyük kalleşliği ile karşılaşan bu millet,  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısı üzerine kadını-erkeği, genci-ihtiyarı, çoluğu-çocuğu ile sağına ve soluna bakmadan “Ben varım diyerek!” meydanlara, köprülere, havaalanlarına koştular. Millî iradeyi ve demokrasiyi koruma uğruna bedenlerini kalkan yapan, mermilere ve bombalara etten kale olan yüce milletimiz salâlarla ve ezanlarla meydanlarda toplanarak, vatan savunması uğrunda binlerce gazi ve yüzlerce şehit vermiştir. Hainlerin karşısında Şişlimizde 3 şehidimiz ve 31 gazimiz vatan savunmasında yer almış,7’den 77’ye çocuğu, genci, kadını ve erkeğiyle bu şerefli mücadelede vatanını savunan büyük milletimiz iman dolu yüreği, sarsılmaz cesareti, birlik ve beraberliğiyle adeta destan yazmıştır. Biz şunu biliyoruz; “Allah hainlerin hilesini başarıya ulaştırmaz. Şüphesiz Allah inananları savunur. Çünkü Allah hain ve nankörlerin hiçbirini sevmez.”
 
 
Kaymakamımız, “15 Temmuzların bir daha yaşanmaması duasıyla, “Gün iradeye sahip çıkma günüdür.” diyerek meydanları darbecilere teslim etmeyen kundaktaki bebekten tutun da, yaşlılarımıza gençlerimize, kadınımıza erkeğimize ve bu uğurda şahadet şerbetini içen kahramanlarımıza minnet ve şükranlarımı sunuyor, Allah’tan rahmet diliyorum.” diyerek de sözlerine son verdi.
 
Büyük bir katılımla icra edilen tören sonrası Kaymakamımız, şehit ailelerimiz ve gazilerimiz tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü temalı fotoğraf sergisi açılışı yapıldı. İkram faslı ile tören sona erdi.