19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI
 
 
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mehmet Pısak Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törenle kutlandı.  Bu yıl 98. yılını kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenine, Kaymakamımız Sayın İdris AKBIYIK,  Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Uğur Gazi YORGUN, Garnizon Komutanımız Kurmay Albay Sayın Özgür ERKEN, Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Mücahit YENTÜR, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı.
 
 
Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı, günün anlam ve önemine dair konuşmalar ile başladı.Kaymakamımız Sayın İdris AKBIYIK: “Bugün 19 Mayıs, Mayısın en güzel günü Türkiye ve dünya için anlamlı bir gün. Bu gün büyük önderin dünyaya Türk’ün esir edilemeyeceğini haykırdığı milli mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a çıktığı ve gençlere bayram olarak hediye ettiği bir gündür. Hepimize kutlu olsun.” şeklinde düşüncelerini ifade eden Kaymakamımız AKBIYIK, ardından gençlerimize seslendi: “Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalmasının yolunun bizi biz yapan tarihimizi, değerlerimizi özümsemekten; birlik, beraberlik, hoşgörü ve kardeşlik ruhunuzu koruyup güçlendirmekten geçtiğini unutmayın. Aziz Atatürk'ün size olan güvenini boşa çıkarmayacağınıza yürekten inanıyorum.” diyerek konuşmasına son verdi.  
 
 
Okul öğrencilerinin müzik dinletisi, oratoryosu, jimnastik gösterisi, halk oyunları ve çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödül takdiminin ardından tören sona erdi.