23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Gülbağ Selim Sırrı Tarcan İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programla büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

 

 

Bu yıl 97. yıldönümünü kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenine İlçe Kaymakamımız Sayın İdris AKBIYIK, Şişli Belediye Başkanımız Sayın Hayri İNÖNÜ, Garnizon Komutanımız Kurmay Albay Sayın Özgür ERKEN, Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Mücahit YENTÜR, Mahalle Muhtarlarımız, Belediye Meclis Üyelerimiz, Okul Müdürlerimiz, Öğrencilerimiz ve Veliler katıldı.

 

 

Törende konuşan İlçe Kaymakamımız Sayın İdris AKBIYIK: “Sevgili çocuklar; milli, manevi, ahlaki ve kültürel değerlerimize bağlı demokratik, laik, üretken ve uygar insanlar olarak yetişmeyi amaç edininiz. Görüyorsunuz ki her şey sizler için, vatan için, millet için, bağımsız daha ileri ve mutlu refah içinde medeni bir Türkiye için sizler geleceğin Türkiye’sisiniz. Sizlere güveniyor ve inanıyoruz. Sizlerle mutlu, sizlerle huzurlu, sizlerle umutluyuz. Büyük Atatürk, bugün Türkiye Cumhuriyeti, Suriyelileri, Iraklıları, Filistinlileri, Doğu Türkistanlıları, Çeçenistanlıları, Afganları kısaca tüm dünyadaki mazlum milletlerin umudu ve sığınağı olmuştur. Ne mutlu Sana ve bizlere.” şeklinde bu güne dair düşüncelerini ifade etti. Ardından İlçe Kaymakamımız : “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimize kutlu olsun.” diyerek konuşmasına son verdi.

 

 

Şişli İlçemizde şiir, kompozisyon ve resim alanında dereceye giren öğrencilerimize Şişli İlçe Kaymakamımız Sayın İdris AKBIYIK, Şişli Belediye Başkanımız Sayın Hayri İNÖNÜ, Garnizon Komutanımız Sayın Özgür ERKEN, Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Mücahit YENTÜR hediyelerini ve tebriklerini ilettiler. Büyük bir ilgi ve coşkuyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanarak tören programı sona erdi.