KAYMAKAMIMIZ İDRİS AKBIYIK 27 MART DÜNYA TİYARTO GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDI

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla, Feriköy Necdet Kotil İlkokulu Öğretmenleri Mask Tiyatro Topluluğu İstanbul Efendisi Müzikli Oyunu 29.03.2017 Çarşamba saat 19:30`da Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde sahneledi.

Oyunu, Şişli Kaymakamımız Sayın İdris AKBIYIK, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Halil YÜCEL, Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Mücahit YENTÜR, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Okul Aile Birlikleri ve veliler izledi. 

İstanbul Efendisi, Musahipzade Celal tarafından yazılmış olan seyirlik bir oyundur. Oyunun yönetmenliğini Feriköy Necdet Kotil İlkokulu Müdür Yardımcısı Barış Devrim BAŞARIR üstlenmiştir.

2014 yılında Feriköy Necdet Kotil İlkokulu Müdür Yardımcısı Barış Devrim BAŞARIR tarafından oluşturulan Feriköy Necdet Kotil İlkokulu Öğretmenleri Mask Tiyatro Topluluğunda teknik ve temel eğitimler ile başlanan tiyatro yolculuğu üç yıldır devam etmektedir. Tamamen öğretmenlerden oluşan ekip gönüllü olarak hafta içi ders saatleri dışında ve tatil günlerinde canla başla çalışarak her yıl farklı tiyatro oyunlarını izleyici ile buluşturmaktadır.

Sahne, dekor, makyaj malzemeleri ile kostüm gereksinimlerini kendi imkanları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleri ile temin eden topluluğumuz her şeyden önce öğretmenlerin birlikte bir şey üretmesinin okullarımızda sinerji ve birlikteliği artırmasını, öğretmenliğin aynı zamanda oyunculuk sanatı olduğunu göz ardı etmeden ekip ruhu ve yaratıcılıkla öğrencilerimize de en üst  faydayı sağlamayı hedeflemektedir.

Feriköy Necdet Kotil İlkokulu Öğretmenleri Mask Tiyatro Topluluğundaki öğretmenlerimize başarılarının devamını diliyor, keyifli oyun performansları için teşekkür ediyoruz.