KAYMAKAMIMIZ İDRİS AKBIYIK  DÜNYA BASIN MENSUPLARI DERNEĞİ ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI
 
Gazeteci Yazar Muzaffer TUNÇ tarafından 2013 yılında kurulan Dünya Basın Mensupları Derneği'nin Bağcılar Hooliday Inn Otel`de düzenlenen ödül törenine üst düzey bürokrat, yöneticiler ve gazeteciler büyük ilgi gösterdi. Dernek Başkanı Muzaffer TUNÇ`un her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Dünya Basın Mensupları Derneği Başarı ve Takdir Ödülleri Törenine Ak Parti İstanbul Milletvekili Arzu ERDEM, Azerbaycan Cumhurbaşkanı adayı Agil SAMETBEYLİ başta olmak üzere seçkin misafirler katıldı.
Tören açılışında DBMD Kurucusu Muzaffer TUNÇ, 6 yılda yaptıkları 800 iş için destek veren herkese teşekkür etti ve konuşma sırasını Şişli Kaymakamımız Sayın İdris AKBIYIK'a bıraktı.
Kaymakamımız Sayın İdris AKBIYIK ödül töreninde yaptığı konuşmada, "Ülkemizde basın, diğer ülkelerde olduğu gibi siyasal, sosyal ve ekonomik olaylar karşısında halk kitlesini aydınlatmak, kamuoyunu etkilemek yolunda, toplumca duyulan isteklerden doğmaz. Hükümetin yaptığı işleri halka duyurmak amacıyla, özel buyrukla ortaya çıkar; halkı aydınlatma, kamuoyunu etkileme niteliğini ise zamanla kazanır. Günümüzde herkes tarafından kabul edilen gerçek; yasama, yürütme ve yargıdan sonra basının dördüncü kuvvet olduğudur." dedi. Sözlerine derneğin amacını anlatarak devam eden Sayın AKBIYIK,  "Dernek; gazete, dergi, haber ajansları, radyo ve televizyon kuruluşları, internet yayıncılığı, internet gazeteciliği ile haber ve araştırma dalındaki mesleki yayın organlarınca, özel sektör yayınlarında çalışan, yazı yazan, araştırma yapan yazarları, gazetecileri, doktorları, eğitimcileri, avukatları, mali müşavirleri, işletmecileri, mühendisleri, memurları, işçileri, eczacıları, pilotları, ithalatçıları, ihracatçıları, iktisatçıları, sporcuları bünyesinde toplar. Dernek, fiilen bütün dallarda çalışan yazar ve gazetecileri, yukarıda belirtilen kuruluşlar ile kamuoyu önünde temsil eder. Üyelerinin ekonomik, sosyal, kültürel, mesleki ve yasal haklarını, çıkarlarını koruyarak geliştirir. Dernek, bu amacını gerçekleştirirken üyelerinin her türlü hakkını fırsat eşitliği ve sosyal ilkeleri içinde değerlendirir." dedi.
Dünya Basın Mensupları Derneği aynı zamanda, Bulgaristan, Bosna Hersek ve Kosova'daki basın mensuplarını ülkemize davet ederek ortaklaşa projeler ve etkinlikler düzenlemekte ve böylece, Türkiye'de olup bitenlerin çarpıtılmadan, doğruların anlatılması için yurt dışına kendimizi iyi ifade etmemizi sağlayacak faaliyetler sürdürülmekte.
Konuşmaların ardından, DBMD Kurucusu Muzaffer TUNÇ, Kaymakamımız Sayın İdris AKBIYIK'a yapmış olduğu çalışmalardan ve başarılı uygulamalardan dolayı bir ödül takdim etti. Bunun ardından Kaymakamımız Sayın İdris AKBIYIK da Tapu Kadastro Müdürü Sayın Emin ÇIKRIKÇI'ya ödülünü verdi. İyi niyet dilekleriyle tören sona erdi.