KAYMAKAMIMIZ İDRİS AKBIYIK “HZ.PEYGAMBER VE GÜVEN TOPLUMU” KONULU KONFERANSA KATILDI
 
 
"Kutlu Doğum Haftası" münasebetiyle Şişli Müftülüğü tarafından Grand Cevahir Otel Konferans Salonu'nda "Hz. Peygamber ve Güven Toplumu" konulu bir konferans gerçekleştirildi. Konferans, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Dr. Fatih KURT tarafından verildi. 
 
 
Konferansa, Şişli Kaymakamımız Sayın İdris AKBIYIK, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftülerimiz, Siyasi Parti Temsilcileri, Kurum Müdürleri ve Şişlili Vatandaşlar katıldı. 
 
 
Çok sayıda misafir ve öğrencinin yer aldığı konferans İlçe Müftümüz Sayın Mustafa BİLGİÇ’in konuşması ile başladı.
 
 
İlçe Kaymakamımız Sayın İdris AKBIYIK konuşmasında : “Yunus Emre’nin dilindeki aşk peygamberine, Mevlana’nın dilindeki rahmet peygamberine, Ahmet Yesevi’nin dilindeki hikmet peygamberine, Hacı Bektaş-ı Veli’nin dilindeki sevgi ve şefkat peygamberine selam olsun. Peygamberimizin (s.a.v) kutlu doğumu hepimize güzellikler getirsin.” diyerek düşüncelerini ifade etti. Kaymakamımız, konuşmasına son verirken, konferansta emeği geçen başta İlçe Müftümüz olmak üzere, bütün müftülük çalışanlarına teşekkürlerini dile getirdi.
 
 
Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Dr. Fatih KURT da: “Kutlu Doğum Haftasını, aramızda yıkılan hasar gören köprülerin inşa edildiği, kaybetmiş olduğumuz, halel getirdiğimiz kardeşlik hukukumuzu yeniden sorguladığımız ve birbirimizle farklı düşünceleri, farklı yaşantıları da olsa bu ülkenin bir vatandaşı olarak beraberce bu ülke içerisinde yaşadığımızı hissederek birbirimize kardeşçe kenetlendiğimiz bir zaman dilimine dönüştürebiliriz.” diyerek “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu" konusunu Peygamberimizin hayatından örnekler vererek anlattı. 
 
 
Konferans toplu fotoğraf çekimi ardından sona erdi.