KAYMAKAMIMIZ İDRİS AKBIYIK OKÇULAR TEKKESİNE ZİYARETTE BULUNDU
 
Şişli Kaymakamımız Sayın İdris AKBIYIK, 23.03.2017 Perşembe günü saat 08:45'te Okçular Tekkesi'nde bir gezi programına katılarak, incelemelerde bulundu. Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Mücahit YENTÜR, Şişli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, Okçular Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mehmet ERDOĞAN, Okçular Vakfı Genel Müdürü Sayın Hüseyin Avni ÖNDER ve Okul Müdürlerimiz bu programda bir araya geldi.  
Şişli Kaymakamımız Sayın İdris AKBIYIK, pek çok ulusun tarih sahnesine çıkışından itibaren rağbet ettikleri, avlanmanın yanı sıra bir harp sporu olarak özel önem verdikleri ok ve okçuluk faaliyetlerinin sürdürüldüğü Okçular Tekkesi'nde bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Şişli Kaymakamımız Sayın İdris AKBIYIK: "Okçuluk bizim ata sporumuz fakat diğer spor dalları kadar ülkemizde yaygın olarak yapılmamaktadır. Bu anlamda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle de iş birliği sağlanarak okçuluk sporuna katkılar sunulacaktır. Hem dini hem de milli ata sporumuzun bundan sonra hak ettiği yeri bulacağına inanıyorum. Bizi burada ağırlayan Okçular Vakfı yöneticilerimize teşekkür ediyoruz." diyerek düşüncelerini ifade etti. Ardında Okçular Tekkesi gezilerek, atış talimleri yapıldı ve yay yapım atölyesindeki çalışmalar hakkında bilgi alındı.
Okmeydanı Tekkesi Sultan II. Beyazıt döneminde 15. yüzyılın sonlarında ve 16. yüzyılın başlarında inşa ettirilmiş olmalı. Bugün yaklaşık 5000 metre karelik bir alanda inşası tamamlanan Okmeydanı Okçular Tekkesi, mescit, hünkâr kasrı, konferans salonu, müze ve kütüphane olmak üzere beş ana bölümden oluşmaktadır.
 Program, mescit, hünkâr kasrı, konferans salonu, müze ve kütüphanenin gezilmesi faslıyla sona erdi.