Kaymakamımız İdris AKBIYIK “Ramazan Bayramı” Dolayısıyla Bir Kutlama Mesajı Yayınladı
 
 
Bir ibadet ayı olmasının yanında iftarı, sahuru ve teravihi ile bir yaşam kültürü olan, birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en yoğun şekilde hissedildiği Ramazan Ayını geride bırakmanın hüznünü yaşarken,  Bayrama ulaşacak olmanın da mutluluğunu yaşamaktayız.
 
 
Ruhların güzelleştiği, varlıklı olanların yokluk içinde olanları daha iyi anladığı, kardeşliğin geliştiği, “Hoş geldin Ya Şehr-i Ramazan” diye karşıladığımız bu manevi ayı, gelecek yıl tekrar ulaşmak temennisiyle uğurlarken, Mübarek Ramazan Bayramı’nın gelişi yeni bir sevincin, umudun ve birlikteliğin habercisi olmaktadır.
 
 
Bayramlar sevginin, hoşgörünün, kardeşliğin ve sahip olduğumuz değerlerin yaşatıldığı günlerdir. Bayramlarda karşılıklı ziyaretler ile birlik ve beraberlikler pekiştirilirken bayramın huzur ve sevinci de beraber yaşanmaktadır.
 
 
Günümüzde özellikle yaşadığımız coğrafyada birlik ve beraberlik duygularımızın ön plana çıktığı bu zamanda, bayramlarımızı taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlamalı, insanî ve manevî değerlerimizi daha iyi hatırlamalı, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı unutmamalı, onlarla bayramın manevi huzur ve bereketini birlikte yaşamalıyız.
 
 
 
 
Bu duygu ve düşüncelerle, insanlığın huzur ve sükûnuna vesile olması temennisiyle tüm İslâm âleminin “Ramazan Bayramı”nı en içten dileklerimle kutluyorum.