Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek Verildi
 
“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında bütün şehit ailelerimiz, gazilerimiz onuruna yemek verildi. Şişli Öğretmenevinde düzenlenen yemek programına, Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK, Siyasi Parti Temsilcileri, Kurum Müdürleri, Kahraman Şehitlerimizin Aileleri ve Kahraman Gazilerimiz katıldı. 
 
 
Kaymakamımız İdris AKBIYIK ve Eşi Sevim AKBIYIK şehit aileleri ve gazilerle tek tek tokalaşarak hal hatır sordular.
 
 
Programda, Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Şişli Müftülüğü İlahi Grubunun İlahileri, Şişli Müftüsü Mustafa BİLGİÇ’in anlamlı duası ve Kaymakamımız İdris AKBIYIK’ın konuşmaları yer aldı.
 
 
Kaymakamımız konuşmasında: “Bu vatan için, bu millet için, bu bayrak için, bu inanç ve iman için her an, hepimiz, milyonlar şehadete hazırdır. Bu millet için söz konusu olan vatansa, devletse, bayraksa, imansa, milletin birliği, bütünlüğü, varlığı ise geri kalan her şey teferruattır. Kısacası ya olacağız ya da öleceğiz. Ama biz her zaman ölüm pahasına da olsa olmak istiyoruz. Çünkü bütün dünya, mazlum ezilen milletler,  bu milletten bizden, tekrar adaleti insanlığı barışı getirmemizi bekliyor. Allah’ın bu yüce millete verdiği görev devam ediyor, İslam’ın bayraktarlığı devam ediyor, Türkiye Cumhuriyeti mazlum milletlerin umudu olmaya şehit ve gazilerimiz sayesinde devam ediyor. Bu bambaşka bir ruh, bambaşka bir aşk. Ne de güzel demiş Mehmet Akif Ersoy, “İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür.” 15 Temmuzların bir daha yaşanmaması duasıyla, “Gün iradeye sahip çıkma günüdür.” diyerek meydanları darbecilere teslim etmeyen kundaktaki bebekten tutun da, yaşlılarımıza gençlerimize, kadınımıza erkeğimize ve bu uğurda şahadet şerbetini içen kahramanlarımıza minnet ve şükranlarımı sunuyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Hiç şüphesiz şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edecekler. Aziz milletimiz, yüce devletimiz var olsun, birliğimiz daim olsun.” diyerek günün anlam ve önemine dair duygu ve düşüncelerini ifade etti.
 
 
            Program, toplu fotoğraf çekimi ardından sona erdi.