Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK’ın 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı, Yılsonu Mesajı;
 
Değerli Öğretmenler,  Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler;
 
2016 - 2017 Eğitim - Öğretim yılı 09 Haziran Cuma günü, Şişli İlçemizdeki Anaokulları hariç, Devlet ve Özel okullarımızda toplam 42 bin öğrencimize karnelerin dağıtılmasıyla sona erecek.
 
 
Eğitim camiası ve öğrencilerimiz yoğun geçen bir sürecin ardından, uzun soluklu bir tatil dönemine girecekler.Öğrencilerimiz bir yıl boyunca ortaya koydukları emeklerin karşılığını almış olarak, kendilerini değerlendirerek ve eksiklerini gidererek yeni bir eğitim sezonuna hazırlanacaklardır.
 
 
Çocuklarımızın karnelerindeki notlar ne olursa olsun, onların her biri bizim için ayrı birer değerdir. Zira onlar bu ülkenin geleceğidir. Şartlar ne olursa olsun çocuklarımızı öğrenmeye, okumaya ve bilgiye yönlendirmeliyiz.
 
 
Hep birlikte gayret ederek amacımız doğrultusunda hedeflere ulaşabilmek, çocuklarımızı kendilerine, ailelerine, topluma ve çevreye olumlu katkılar yapan; kendisi, ailesi ve çevresi ile barışık, başkalarıyla iyi ilişkiler kuran, işbirliği içinde çalışan, hoşgörülü ve paylaşmayı bilen, dürüst, erdemli, iyi ve mutlu bir vatandaş olarak yetiştirmek için başta ailelere büyük görev ve sorumluluk düşmektedir.
 
 
Başöğretmen Atatürk’ün önderliğinde Türk toplumunun şekillenmesinde, Cumhuriyetin güçlenmesinde, millî kültürümüzün devamlılığında fedakâr ve saygıyı en çok hak eden öğretmenlerimizin büyük bir emeği vardır.  Değerli öğretmenlerimizin, bundan sonraki çalışmalarında da üstün gayret ve yüksek bilinç içerisinde olacaklarına yürekten inanıyorum.
 
 
Bu duygularla tüm öğretmen ve öğrencilerimize aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir tatil dönemi geçirmelerini diliyorum.