Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK’ın Gaziler Günü Mesajı
 
         “19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal ATATÜRK'e “Mareşal Rütbesi” ile “Gazilik” unvanının verildiği günü Gaziler Günü  olarak kutlamaktayız. 
 
 
         Aziz milletimizin asırlardır Anadolu toprakları üzerinde verdiği varoluş mücadelesinin şifresi “Ölürsem Şehit, kalırsam Gazi” söyleminde saklıdır. Bilindiği üzere Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu Gazidir, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazidir, İlk Meclisimiz Gazidir, son Meclisimiz Gazidir, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Gazidir. Gazilerimizin varlığı, onların aziz hatırası milletimizin şerefidir.   
 
 
Milletimiz, tarihin her döneminde tüm zorluklara  karşı bağımsız yaşamayı, bağımsızlığını kanı ve canı pahasına korumayı ilke edinmiştir. Bu nedenle gazilerimiz bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, ulusal birliğimizin ve Cumhuriyetimizin onurlu sembolleridir. 
 
 
Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar bağımsız yaşatmak, vatanın bütünlüğü ve ulusal birliğimizi korumak uğruna gazi ve şehit olan evlatlarımız ile aileleri en kutsal emanetlerimizdir. Onlara sahip çıkmak, onların huzurlu ve sorunsuz bir yaşam sürmelerini sağlamak, hepimizin öncelikli görevidir. 
 
 
Geçmişte olduğu gibi günümüzde de vatanımızın bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan şer güçler, 15 Temmuzda bir kez daha ortaya çıkmış Aziz Milletimizin azmi ve kararlılığı karşısında gereken cevabı almıştır.  Bütün terör örgütleri, kahraman güvenlik güçlerimizin canlarını pahasına ortaya koydukları mücadele ile er ya da geç yok olmaya mahkûmdur. Hain terör saldırıları sonucunda gazi olmuş vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize büyük bir gönül ve minnet borcumuz vardır. 
 
 
Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyor, Gazilik mertebesi ile şereflenmiş bütün gazilerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.