Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK’ın Kurban Bayramı Tebrik Mesajı

 

Bizleri birbirimize yakınlaştıran, yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı Mübarek Kurban Bayramı’na bir kez daha kavuşmanın büyük mutluluğunu duyuyor ve heyecanını yaşıyoruz.

 

         Bayramlar; toplumun manevi bir zenginliği olup, birlik ve beraberliği perçinleyen, insani vasıfları ön plana çıkaran; dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının en yükseğe çıktığı çok özel ve kutsal günlerdir.

 

         Bayramlar; dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, dayanışma ve yardımlaşmanın arttığı özel zaman dilimleridir. Bu vesileyle bayram kardeşlik duygularımızı güçlendirmeli ve bizleri her zamankinden daha çok birbirimize yakınlaştırmalıdır.

 

         Unutmamalıyız ki sevinçler ve mutluluklar paylaştıkça artar,  üzüntüler ve acılar da paylaşıldıkça azalır.

 

         Toplumumuzda önemli bir yeri olan bu mübarek günlerin bizlere hatırlattığı en önemli unsur; kavga, öfke ve nefret gibi duyguların bir kenara bırakılarak paylaşım, hoşgörü, kardeşlik ve sevgi gibi duygularla yaşanılabilmesine vesile olmasıdır.

 

         Bu duygu ve düşüncelerle siz değerli halkımızın, aziz milletimizin ve İslam âleminin ‘Mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, bayramın herkese sağlık, huzur ve esenlik getirmesini dileyerek sevgi ve saygılarımı sunuyorum.