ŞİŞLİ KAYMAKAMLIĞI  TARAFINDAN ŞEHİT YAKINLARI, GAZİLER VE GAZİ YAKINLARI ONURUNA İFTAR YEMEĞİ DÜZENLENDİ
 
 
        Şişli Öğretmenevi'nde düzenlenen iftar programına Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK, Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri ile Şehit Yakınları, Gaziler ve Gazi Yakınları katıldı.
 
 
         İftar saatini beklerken Kaymakamımız İdris AKBIYIK, Şehit Yakınlarını, Gazileri ve Gazi Yakınlarını masa masa ziyaret ederek, onların istek ve arzularını dinledi. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile program başladı.
 
        
        İftar programında konuşan İdris AKBIYIK: “Bugün burada aziz şehitlerimizin değerli yakınları ve gazilerimizle birlikteyiz. Hepsine devlet ve millet olarak minnet ve şükran borçluyuz. Burada acılarımızı tazelemek istemiyorum. Biliyorum hepimizin yüreği yaralıdır. “Ateş de düştüğü yeri yakar.” ama biz yine biliyoruz ki: Dinimiz şehitliğe çok büyük önem vermiştir. Bizim inancımızda şehitlik en üstün mertebedir. Şehitler, yüce Allah’ın ve peygamberimizin övgüsüne mazhar olmuşlar, cennetle müjdelenmişlerdir. Şehitlik, peygamberlikten sonra gelen en büyük rütbedir buna inanıyoruz, bu inancımız acılarımızı dindiriyor, hafifletiyor. Allah hepimize sabır ve dayanma gücü versin ve bir daha asla böyle acılar yaşatmasın. Gazilerimiz de bugün yanımızda, bizimle… Gazilik ise, Allah yolunda ve vatan uğrunda savaştığı ve şehit olmayı arzu ettiği halde ölmeyip sağ kalan kimseye verilen addır. Gazi de şehit olmak ve bu mertebeye yükselmek için savaştığından dolayı o da şehitler derecesinde kabul edilmiştir.” diyen Kaymakamımız sözlerine: “ Tekrar şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, ruhları şad olsun, mekânları cennet olsun. Gazilerimize şifalar diliyorum, uzak yakın yollardan gelerek bu iftar yemeğinde bizlerle olduğunuz için hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Çocuklarınızla, ailelerinizle sağlıklı huzurlu günler diliyor, hepinizi bu dileklerle tekrar en derin sevgi ve saygı ile selamlıyorum.” diyerek son verdi.
 
        
         Şişli Müftüsü Mustafa BİLGİÇ güzel ve çok anlamlı bir dua ile iftar sonrası bütün misafirleri etkiledi. Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK, yemeğin ardından misafirlerini tek tek tokalaşarak yolcu etti.