Şişli’de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
 
 
Türk Milletinin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği, Milli Mücadelenin sonunda kurulan, Cumhuriyetimizin 94. yıl dönümü dolayısıyla Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK 29 Ekim Pazar günü saat 09:15’te makamında tebrikleri kabul etti.
 
 
Ardından Şişli Atatürk Ortaokulu’nun düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenine geçildi. Burada düzenlenen törene, başta Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK, Daire Amirleri, Mahalle Muhtarları, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve Veliler katıldı.
 
 
 Kaymakamımız İdris AKBIYIK, günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmada 29 Ekim gününün, birlik ve beraberliğimizin önemini vurguladı. Kaymakamımız, öğrencilere hitaben de: “Atatürk’ün deyimiyle “Geleceğin ümidi, ışıklı çiçeklerisiniz.” Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün: “Bu eseri size bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak.” dediği ve Cumhuriyeti emanet ettiği gençlersiniz.” diyerek onlara olan güvenini dile getirdi. Bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutlayan Kaymakamımız, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Töreninin hazırlanmasında ve sunulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
 
 Ardından öğrencilerin hazırlamış oldukları oratoryo, folklor gösterileri ile şiir ve müzik dinletileri sunuldu. Son olarak İlçemizde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.
 
 
 Tören Atatürk Ortaokulu Okul Aile Birliği tarafından hazırlanan ikramların sunulması ile sona erdi.