ŞİŞLİ’DE “GELECEĞİN YAZARLARI” ŞİİR VE HİKAYE KİTAPLARINI İMZALIYOR
 
lçemizde, resmi-özel ilkokul öğrencilerinin kendi yazdıkları şiir ve hikâye kitaplarını imzaladıkları bir gün düzenlendi. İmza gününe Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK, Şişli Belediye Başkanı Hayri İNÖNÜ, Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit YENTÜR, Değerli Yazarımız Gülten DAYIOĞLU, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı.
 
            Geleceğin yazar ve şairlerini ortaya çıkarması hedeflenen imza gününde Kaymakamımız İdris AKBIYIK: "İnsan yazmayı değil, görmeyi öğrenmeli. Yazmak bir sonuçtur." diyor Küçük Prens’in yazarı A. Saint Exupery. Çocuklarımızın hayattan edindiklerini; farkındalık duygusu, empati kurma, içselleştirme ve hayal gücü gibi unsurlarla birleştirerek nesire (yazıya) dönüştürme çabası bizler için son derece değerlidir. Sevgili çocuklar, emeklerinizin bir ürünü olarak, üzerinde kendi isminizin bulunacağı size ait kitapları yayın hayatına kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen “Geleceğin Yazarları” projesi kapsamında yayınlanan kitaplarınızı imzalayacaksınız. Çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. "Geleceğin Yazarları" projesinde emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, okul müdürlerimize, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”diyerek sözlerine son verdi.
 
 
Öğrencilerimizin ve velilerimizin büyük bir ilgisi ile gerçekleşen "Geleceğin Yazarlar İmza Günü" Maçka Parkı'nda gün boyu devam etti.