“ÇOCUK MODU PROJESİ YILSONU ŞENLİĞİ” ÖĞRENCİLERİN RENKLİ GÖSTERİLERİ İLE ŞENLENDİ
 
 “Çocuk Modu Projesi Yılsonu Şenliği” Şişli Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu’nda büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirildi.Yılsonu Şenliğine, Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Hasan KARABULUT, İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Yard.Doç. Dr. Fikret BÜYÜKKAYA, İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Doğaç Niyazi ÖZÜÇELİK, Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit YENTÜR, Muhtarlar, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı.  
 
“Çocuk Modu Projesi Yılsonu Şenliği”nde konuşan Kaymakamımız İdris AKBIYIK: “Şişli Kaymakamlığı olarak birinci meselemiz “eğitim”dir. Bunun için çocuklarımızı en iyi, en donanımlı şekilde iyi bir vatandaş, iyi bir insan olarak yetiştirmek istiyoruz. Bu amaçla bütün potansiyelimizi eğitime harcamaya gayret ediyoruz. Şu anda amacı eğitim olan beş projemiz daha devam etmektedir. “Çocuk Modu”, “Kaliteli Yaşam Akademisi”, “Bilinçli Gençlik”, “Geleceğin Çocukları” “Bir Kitap Bir İnsan” gibi projelerimizle; Şişli’de okuyan, sağlıklı yaşayan, pozitif düşünen ve iyi bir vatandaş olmanın gereklerini yerine getiren iyi bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. Çocuk Modu Projesi ile amaçlanan, özellikle risk altındaki çocuklarımızın topluma kazandırılması ve toplumsal becerilerinin geliştirilmesidir. Tam da bu noktada, bu Ortaokulda belki de Türkiye’nin kaderini değiştirecek, çok önemli kararlar alacak, yöneticilik yapacak, bilim adamı olacak, insanlığa yeni buluşlar yapacak öğrencilerimizin olduğuna inanıyoruz. O potansiyeli ortaya çıkarmak için de gerekeni yapmaya gayret ediyoruz.” diyen Kaymakamımız şöyle devam etti: “Bu duygu ve düşüncelerle, Çocuk Modu Projesinin Yılsonu Şenliğinin hazırlanmasında ve projenin yürütülmesinde katkısı olan, bütün katılımcılara teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerine son verdi.
 
 
Program öğrencilerimizin ve eğitmenlerimizin hazırladığı, tiyatro gösterisi, anılar konuşması, halk oyunları, hiphop dans gösterisi, ritim gösterisi ve zeybek dans sunumu ile devam etti.
 
 
Ardından, Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu Kütüphane açılışı yapıldı. Öğrencilerle sohbet eden Kaymakamımız İdris AKBIYIK, öğrencilerimize yaz tatilinde “Bir Kitap Bir İnsan” Projesi kapsamında kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. Okul bahçesindeki sergi de ziyaret edilerek program sona erdi.