İLÇEMİZDE KARNE HEYECANI
 
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Karne Töreni Handan Ziya Öniş İlkokulu’nda büyük bir coşkuyla yapıldı. Törene, Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Muhtarlar, Okul Müdürleri, Öğrenciler ve Veliler katıldı.
 
 
Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ve halk oyunları gösterisi ile başladı. Ardından,  günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapıldı.
 
 
 Kaymakamımız İdris AKBIYIK öğretmen, öğrenci ve velilere hitaben şunları dile getirdi: “Yaz tatilinde çocuklarımıza mutlaka kitap okutalım. Okuyan bir gençlik, okuyan bir gelecek istiyoruz. Onun için önce çocuklarımızı okutalım. Şişli Kaymakamlığı olarak birinci meselemiz “eğitim” ve eğitimin ayrılmaz bir parçası olması gereken “kitap”tır. Bu iki değerle yükselecek çocuklarımızı en iyi, en donanımlı şekilde iyi bir vatandaş, iyi bir insan olarak yetiştirmek istiyoruz. “Bir Kitap Bir İnsan” düsturu ile başlattığımız projemiz var. Projenin özünü “Kitap insan kadar, insan kitap kadar kıymetlidir.” anlayışı oluşturmaktadır.  Şu anda amacı eğitim olan beş projemiz daha devam etmektedir. “Çocuk Modu”, “Kaliteli Yaşam Akademisi”, “Bilinçli Gençlik”, “Geleceğin Çocukları”, “Bir Kitap Bir İnsan” gibi projelerimizle; tabii sizlerin de desteğiyle Şişli’de okuyan, sağlıklı yaşayan, pozitif düşünen ve iyi bir vatandaş olmanın gereklerini yerine getiren iyi bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. Bu amaçla yaz tatilinde çocuklarımızın dünyasına kitabı ve kitap sevgisini aşılamak sizlerin en birinci önceliği olmalıdır.”
 
 
Kaymakamımız sözlerine devam ederek: “Bütün çocuklar bizim için değerlidir. Her çocuk biriciktir, her çocuk kıymetlidir. Çocuklarımızın karneleri bir başarı ve başarısızlık göstergesi değildir. Başarısızlık söz konusu ise; biz nerede eksik bıraktık, hata yaptık, nerede motive etmedik, teşvik etmedik, örnek olmadık diye düşünmeliyiz. Ya da çocuklarımız başarılıysa, nerede doğru yaptık, onları düşünelim. Bu duygu ve düşüncelerle bir eğitim-öğretim yılında en başta çocuklarımızı tebrik ediyorum. Çocuklarımızı yetiştirmek için büyük emek veren tüm öğretmenlerimizi ve Handan Ziya Öniş İlkokul Müdürümüzü tebrik ediyorum ve hepinize iyi tatiller diliyorum.” temennisiyle sözlerine son verdi.
 
 
Konuşmaların ardından, ilçe genelinde gerçekleştirilen yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri teslim edildi.     
 
 
Öğrencilerin büyük bir heyecanla sunduğu halk oyunları gösterisi ve ritim grubunun şovu görülmeye ve dinlenmeye değerdi. Tören toplu fotoğraf çekimi ardından sona ererek, karne dağıtımı için sınıflara geçildi.
 
 
 Kaymakamımız, öğrencilere karnelerini verirken, öğrencilerin ders notlarını tek tek inceledi ve onlara tatilde kitap okumalarını tavsiye etti.