ŞİŞLİ’DE İLK DERS ZİLİ ÇALDI
 
        2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK ve Eşi Sevim AKBIYIK’ın katılımıyla  18 Eylül 2017’de Gülsen Mustafa Muzuri İlkokulu’nda yapıldı.
 
 
Törene, Şişli Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Muhtarlar, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, protokol konuşmaları ile devam etti.
 
 
Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK yaptığı konuşmada: “Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içerisinde yaşamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkün olabilir. Bilindiği gibi, bilgi çağını yaşadığımız günümüzde teknoloji baş döndürücü bir hızla gelişmektedir. Bu uygarlık yarışında, milletimizin ön sıralarda yer alabilmesi de donanımlı nesiller sayesinde olacaktır. Bu inançla; ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, düşünme, algılama ve problem çözme yeteneği gelişmiş, evrensel değerlere açık, Atatürk ilke ve inkılaplarına, demokratik ve milli değerlere bağlı, kişisel sorumluluk duygusuna sahip, problemler karşısında sağına ve soluna bakmadan 15 Temmuz hain darbe girişiminin bertaraf edilmesin de olduğu gibi ben varım diyebilecek cesur, çalışkan bireyler yetiştirmek hepimizin görevidir.” diyerek, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı bir eğitim-öğretim yılı dileklerinde bulundu.
 
 
Tören, öğrencilerin okuduğu şiirlerle, folklor gösterileriyle ve müzikli sunumlarla coşkulu bir şekilde sona erdi.
 
 
İlçe Kaymakamımız, Gülsen Mustafa Muzuri İlkokulu’na bu sene başlayan 1. Sınıf öğrencilerimizin heyecanlarına ortak olarak onları sınıflarında ziyaret etti. Kaymakamımız, öğrencilerimize hayırlı bir eğitim-öğretim yılı dileklerinde bulundu.
 
 
Gün boyu okul ziyaretlerine devam eden Kaymakamımız İdris AKBIYIK, Pangaltı Ermeni Okullarındaki İlköğretim Haftası Kutlama törenine katıldı. Türkiye Katolik Ermenileri Ruhani Önderinin de bulunduğu tören ders zilinin çalınması ile sona erdi.
 
 
Sonrasında Kaymakamımız,  Mecidiyeköy Final Temel Lisesi ziyaretini gerçekleştirdi.