ŞİŞLİ’DE KAHRAMAN GAZİLERİMİZİN GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
 
 
Devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü şanlı al bayrağımızın ilelebet gönderden inmemesi ve bu vatan topraklarında ezan sesinin dinmemesi için mücadele ederken gazi olan vatandaşlarımız unutulmadı. 
 
 
19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Programı Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK ve eşi Sevim AKBIYIK’ın katılımıyla Şişli Atatürk Evi ziyareti ile başladı. Programa, Şişli Askerlik Şube Başkan Vekili, Şişli Belediye Başkanı, Daire Amirleri, Şehit Yakınları ve Gaziler katıldı. Program, Kaymakamımız İdris AKBIYIK’ın Atatürk büstüne çiçek koyması sonrası, Atatürk Evi Özel Defteri’ne günün anlam ve önemine dair duygu ve düşüncelerini ifade etmesi ile devam etti.  Müze gezisi ile program sona erdi.
 
 
Ardından, Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK ve Eşi Sevim AKBIYIK’ın ev sahipliğinde Şehit yakınları, Gaziler ve Gazi yakınları onuruna Şişli Öğretmenevinde yemek verildi.
 
 
Kaymakamımız İdris AKBIYIK yemek öncesi yaptığı konuşmada, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ettiğini söyleyerek;  Gazilik mertebesi ile şereflenmiş bütün gazilerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diledi.
 
 
Yemek programı, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.